Процедура, яка рятує шкіру. Розповідаємо про пілінг (важливо!)
Пілінгування шкіри – не найпопулярніша процедура серед джентльменського світу. І дарма: по-перше, це дуже корисно, а по-друге, для цього є благородний науковий термін – ексфоліація.
Суть в тому, що шкіра постійно оновлюється: базальний (нижній) шар епідермісу репродукує нові клітини, фактично виштовхуючи їх на поверхню, у той час як верхній шар відмирає. За інформацією Американської асоціації дерматологів, кожен день з поверхні шкіри «на той світ» відправляються 30-40 тисяч клітин. З утилізацією більшої їх частини шкіра справляється сама. Але якщо не відлущувати залишки, то шкіра стає тьмяною, сіруватою, пори забиваються, а засоби по догляду гірше вбираються – вони просто не проникають через ці мертві шари.
Саме тому так важлива ексфоліація (пілінг). Вона буває механічною, хімічною і ензимної.
МЕХАНІЧНИЙ ПІЛІНГ
За нього відповідають абразивні скраби (вони відлущують за допомогою своїх дрібних частинок. Наприклад це мелений мигдаль, абрикосові кісточки, журавлинні насіння). Механічна ексфоліація – одна з найдревніших процедур, ми в Hellion ставимося до неї з прохолодою, адже скраби діють часом досить агресивно, сильне натискання може привести до мікротравм шкіри.
ХІМІЧНИЙ ПІЛІНГ
Тут першу партію грають, як правило, кислоти, які просто розчиняють мертві клітини. Основні їх види – альфа-гідроксикислоти (АНА) та бета-гідроксикислоти (ВНА). Перші видобуваються з фруктів або синтезуються штучно. Це, наприклад, гліколева кислота (вона найпопулярніша), яблучна, молочна, мигдальна, лимонна і т.д.; головна ж ВНА-кислота – саліцилова, вона очищає та зменшує пори. Іноді засіб може містити АНА та ВНА разом – дует, звичайно, потужний, але використовувати його часто ми все ж не рекомендуємо. Концентрація кислот у засобах може бути дуже різною, але в тих, що використовуються для домашнього догляду, вона рідко перевищує 10% для АНА та 2% для ВНА. Кислоти дозволяють очистити шкіру максимально ефективно, але з ними легко перестаратися, тому концентрацію потрібно підбирати дуже обережно, поступово, стежачи за реакцією шкіри. До того ж кислоти підвищують фоточутливість – іншими словами – необхідно приділяти особливу увагу захисту від сонця, активно використовуючи засоби з SPF, інакше ризик виникнення пігментних плям підвищується багаторазово.
ЕНЗИМНИЙ ПІЛІНГ
Ензими (це ферменти) – найбезпечніші інгредієнти для пілінгів: вони розчиняють тільки мертві клітини, гарантовано не завдаючи живим ніякої шкоди, до того ж підходять для будь-якого типу шкіри. Але очищають вони дійсно дуже м’яко – так що для серйозних випадків допомога від такого пілінгу мінімальна.
Частоту пілінгових процедур і їхню інтенсивність потрібно підбирати індивідуально. Природно, що чим агресивніше пілінг (будь то механічний, хімічний або якийсь інший), тим рідше його потрібно застосовувати.
В Hellion ми використовуємо хімічний та ензимний пілінг.
Салонний пілінг хороший своєю миттєвої ефективністю, здатністю досить радикально оновити шкіру. Більшість наших пілінгів рекомендуються курсом довжиною приблизно в місяць: оскільки шкіра оновлюється постійно, кожна з процедур покращує її на певному шарі. Цикл оновлення всіх шарів епідермісу становить приблизно 28 днів, тобто через місяць у вас є шанс буквально стати новою людиною.